Yükleniyor...

SAMSUN KENTSEL DÖNÜŞÜM

İŞVEREN: SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

KONUM: SAMSUN

YAPIM YILI: 2015

ALAN: 29.4 Hektar

Samsun ili, Canik ilçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 29,4 hektarlık söz konusu alan, Bakanlar Kurulu’nun 2013/4589 sayılı kararı ile Riskli Alan ilan edilmiştir.

Söz konusu alanda 596 bina, 1558 bağımsız bölüm, 988 adet parsel ve 1820 adet hak sahibi tespiti yapılmıştır. Bu çalışma içerisinde yer alan ve daha önce yaşanan sel felaketine maruz kalmış olan 3 adadaki 32 parselde yer alan 83 hak sahibine yönelik ise kamulaştırma bedeli tespiti yapılmıştır.

Proje alanı; Samsun şehri için önemli bir ulaşım aksı olan Ankara Bulvarının kenarında yer almaktadır. Bu bağlantı sayesinde alanın şehir içi ve şehirlerarası erişilebilirliği kolay olup, alan gelişime açık bir özellik göstermektedir. Sahil Yolu olarak adlandırılan Atatürk Bulvarı ise alana yaklaşık olarak 2 km uzaklıktadır. Ayrıca yine önemli bir ulaşım aksı olan Polatlı Bulvarı’na da proje alanına yakın noktalardan bağlantı sağlanmaktadır. Alanın yakın çevresinde Samsun için önemli ticari alanlar yer almaktadır. Bu kullanımlar alanın ticari potansiyelini oldukça arttırmaktadır. Bu nedenle kentsel dönüşüm projesi kapsamında alanın daha modern bir ticari yapıya kavuşması hedeflenmiştir.

 

Bu proje SAHA GRUP, RETA PROJE ve ŞEHREMİNİ PROJE iş birlikteliği ile yapılmıştır.